7/20/2015

Free Mind

Včera večer než jsem šla spát, tak jsem v noci šla otevřít balkón, opřela se o něj a jen tak tam v noci a v tichu stála. Z ničeho nic jsem se cítila spokojeně a uvědomila si, že noc má mnohem větší kouzlo než den. Tyhle chvilky, kdy si jen tak bezdůvodně připadám šťastná a spokojená miluji. Není nic na co bych si stěžovala . Jasně, občas mám i nálady, že nevím, co budu dělat se životem , jelikož mám teď problém s vysokou školou, ale věřím, že to se časem vyřeší. Koneckonců nic není tak zlé, jak se na první pohled zdá. Nejdůležitější je udržet si klid a mír v duši. Zní to divně, ale je to tak. Musíte pečovat o sebe a o to jak se cítíte. Říká se, že psychika je mocná a je to tak. Takže… jak na to?

čtěte dále!


Jsou mezi námi i tací, kteří neumí ani na chvilku vypnout a uklidnit se. Sedět, přemýšlet a užívat si chvíle, které mají jenom pro sebe. A to je škoda. Mám ráda, když na mě přijde nálada, kdy jen sedím a usmívám se. Já osobně patřím mezi společenské lidi. Vyhovuje mi, když mám kolem sebe bandu lidí a nebo svojí nejlepší kamarádku (ta kolikrát stačí za celou armádu). Bavím se, povídám si s nimi a nenudím se. Sem tam však přijdou ty chvilky, kdy chci být sama. Sednout si doma do postele, uvařit si čaj a jenom ležet nebo si číst. Poslední dobou si tyhle „chvilky zasloužené samoty“ vychutnávám právě večer. Než jdu spát, když už vypnu televizi a ležím v posteli, tak přemýšlím a vymýšlím různé praštěné nápady, či se zvednu a jdu na chvíli na balkon a koukám jen tak do tmy.


Dřív jsem to nechápala. Nechci ze sebe dělat hrozně dospělou a životem zkušenou, to opravdu nejsem, ale učím se mít ráda klid. Vychutnávat si tyto chvíle. Vždyť člověk musí mít rád sám sebe a svůj život, aby byl spokojený a to se nejlépe naučí, když je spokojený a nic mu nechybí. Tak si na chvilku v noci sedněte ven, dýchejte, usmívejte se a radujte se. Žijte!

Žádné komentáře:

Okomentovat